تبلیغات
بروبچ مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی قوچان - یوفو یا موشک: ابهام پنج شنبه از دید صهیونیستها
 
بروبچ مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی قوچان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد حفاظی


c'

b'


یک فضاپیما، یک ماهواره و یا یک موشک بالستیک روسی؟ یک یوفو (unidentified flying object) یا یک پرنده ناشناخته، شب پنج شنبه در آسمان خاورمیانه دیده شد و در بعضی جاها مردم برای رفع نگرانی خود با پلیس تماس گرفتند!!!

به گزارش «تابناک» و به نقل از راشاتودی، شی درخشان مرموز در آسمان حرکت مارپیچی داشت و به نظر شبیه دود می آمد.

مشاهده این پدیده در کشورهای مختلف و از جمله در گرجستان، ارمنستان، ترکیه، لبنان، اردن و سایر کشورهای منطقه نیز گزارش شده است.

بلافاصله پس از این حادثه، ارتش اسرائیل در اطلاعیه ای اعلام کرد از عملیات مرتبط با این حادثه در منطقه اطلاعی ندارد.

روزنامه Times of Israel بنا بر نظر بعضی متخصصان نجوم حدس زده است که این شی می توانسته ماهواره ای باشد که در مدار خود منفجر شده است. هر چند منابع دانشگاهی لبنان مدعی شده اند که مشاهدات ناشی از باقی مانده سوختن یک شهاب سنگ در مدار زمین بوده است.

منجم برجسته اسرائیلی دکتر ییگال پات ال که ریاست انجمن نجوم اسرائیل بر عهده وی است اعلام کرده است که احتمال این که شی مشاهده یک موشک بالستیک بوده باشد، کاملا جدی است. وی گفته است : « بسیار محتمل است که چنین موشکی از کنترل خارج شده باشد و سوختن باقی مانده و سوخت این موشک، چیزی است که مردم مشاهده کرده اند. موشک به ارتفاع ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر رسیده است و به همین خاطر در کشورهای فراوانی مشاهده شده است.»

وی این ادعا که شی مشاهده شده شهاب سنگ بوده است را رد کرده و گفته است: « آن چیزی که مشاهده شد اندازه ای کوچک داشته است و ناگهان شروع به بزرگ شدن کرده است و حرکت مارپیچی پیدا کرد. بعد از مدت زمانی به ابر تبدیل شد... به نظر شبیه شی پرنده ای می رسید که در ارتفاع بالا پرواز می کرد و سپس تکه تکه شد»

این احتمال که شی مشاهده شده یک موشک بوده با اعلام روسیه در مورد آزمایش یک موشک بالستیک راهبردی قاره پیما از نوع Topol، تقویت شد.

بنا به خبر منتشر شده از سوی منابع روس، این موشک از منطقه آستراخان در نزدیکی دریای خزر به سوی منطقه ساری شاگان در خاک قزاقستان شلیک شده است و با موفقیت به هدف مورد نظر اصابت کرده است.

نکته جالب در کنار سکوت و اطلاع رسانی های اشتباه داخلی از جمله مرتبط کردن این پدیده با یک مانور داخلی، خبری است که امروز به نقل از مقامات دفاعی داخلی منتشر شده است که در آن آمده است «شیء نورانی که پنجشنبه در آسمان ایران دیده شد، از شرق افغانستان به سمت سرزمین های اشغالی رفته است.» این احتمال با هیچ یک از خبرهای دیگری که تاکنون در این مورد منتشر شده است، تطابق ندارد.


نوع مطلب : free free free، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه